Hírek

ÁTADTÁK A MAGYAR TÁNCSZAKMA LEGRANGOSABB DÍJAIT – ALAPÍTÓ IGAZGATÓNK A DÍJAZOTTAK KÖZÖTT

Április 29-én 40. alkalommal tisztelegtünk a táncművészet és a táncosok előtt,  a „balett Shakespeare-jének” tartott Jean-Georges Noverre születésnapján. A táncművészet legnagyobb ünnepére a Magyar Táncművészek Szövetsége és a Nemzeti Táncszínház közös gálaműsorra készült, melynek a művészeti produkciók mellett része, a szakma ünneplése is: díjat kaptak a növendékek, elismert művészek, táncpedagógusok és neves alkotók. A Harangozó Gyula Díjhoz járó szobrokat mindig ezen a rendezvényen adják át. Idén a covid miatt a 2021-2022-es kitüntetettek együtt kaphatták meg.

(A Képen: Csermely György és Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár – Fotó: Kaszner Nikolett)

ROBOZ ÁGNES-DÍJ – AZ ÉVAD LEGJOBB VÉGZŐS NÖVENDÉKE 

  • Cserháti Gergely Miklós – egyetemi hallgató, Magyar Táncművészeti Egyetem
  • Fülöp Anna – egyetemi hallgató, Magyar Táncművészeti Egyetem
  • Tran Viktória – egyetemi hallgató, Magyar Táncművészeti Egyetem
  • Karsai Lúcia – végzős táncművész, Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium

    AZ ÉVAD LEGJOBB PÁLYAKEZDŐ TÁNCMŰVÉSZE 

    • Topolánszky Vince Tamás – balettművész, Magyar Nemzeti Balett
    • Frank Edina – táncművész, karakterszólista, Pécsi Balett
    • Rácz Réka – szabadúszó táncművész, Kulcsár Noémi – Tellabor
    • Forczek Janka – táncművész, GG Tánc Eger

    AZ ÉVAD LEGJOBB FÉRFI TÁNCMŰVÉSZE 

    • Daichi Uematsu – balettművész, magántáncos, Győri Balett
    • Darabont Áron – táncművész, Bozsik Yvette Társulat
    • Kiss Balázs – táncművész, táncos szólista, Magyar Állami Népi Együttes, Junior Prima, és Aranysarkantyú-díjas
    • Tókos Attila – táncművész, táncos szólista, koreográfus, Magyar Nemzeti Táncegyüttes, Harangozó Gyula-, és Junior Príma díjas

    AZ ÉVAD LEGJOBB NŐI TÁNCMŰVÉSZE 

    • Matuza Adrienn – balettművész, magántáncos, Győri Balett
    • Dowidat Sára – táncművész, Inversedance I Fodor Zoltán Társulat
    • Szabó-Kenéz Enikő – táncművész, táncos szólista, Duna Művészegyüttes
    • Opiczerné Kelemen Dorottya – szabadúszó táncművész, a GG Tánc Eger alapító tagja, művésztanár, Magyar Táncművészeti Egyetem

    AZ ÉVAD LEGJOBB ALKOTÓJA 

    • Lukács András – táncművész, koreográfus, a Győri Balett művészeti vezetője, Seregi László-, és Harangozó Gyula-díjas
    • Sághy Alexandra – táncművész, koreográfus, a Budapest Táncszínház művészeti vezetője, Harangozó Gyula-díjas
    • Zachár Lóránd – táncművész, koreográfus, Harangozó Gyula-díjas

    A TÁNCMŰVÉSZETÉRT DÍJ 

    • Cziegler Balázs – díszlettervező, Junior Prima díjas
    • Kovács Lászlóné – vezető művészeti menedzser, Nemzeti Táncszínház

    A TÁNCOKTATÁSÉRT DÍJ 

    • Kovács Zsuzsanna – balettművész, táncpedagógus, a Pécsi Balett próbavezető balettmestere, a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium balettmestere
    • Moldován Zsuzsanna – balettművész, balettmester, művésztanár, címzetes egyetemi docens, Magyar Táncművészeti Egyetem, Lőrinc György-díjas

    A TÁNCTUDOMÁNYÉRT DÍJ 

    • Dr. Pónyai Györgyi – táncelméleti szakíró, tánckritikus, Magyar Táncművészeti Egyetem

    ÉLETMŰDÍJ 

    • Lovas Pál – balettművész, balettmester, Liszt Ferenc-díjas, érdemes és kiváló művész
    • Neuwirth Anna Mária – néptáncpedagógus, a Bihari János Művészeti Iskola igazgatója, Príma Primissima díjas

    IMRE ZOLTÁN-DÍJ 

    • Hégli Dusán – koreográfus, rendező, a pozsonyi Ifjú Szivek Táncszínház művészeti igazgatója

    A NAGY ALAKÍTÁSÉRT DÍJ: 

    • Balázsi Gergő Ármin – balettművész, principál, Magyar Nemzeti Balett, Junior Prima díjas

    A NAGY ALAKÍTÁSÉRT HALLGATÓ DÍJ: 

    • Németh Lili – táncművész szak, klasszikus balett szakirány növendéke, Magyar Táncművészeti Egyetem

    HARANGOZÓ GYULA DÍJ:

    • Csermely György – táncművész, táncpedagógus, producer, a Váci Jeszenszky Balett alapító igazgatója
    • Zachár Lóránd – szabadúszó táncművész, koreográfus
    • ifj. Zsuráfszky Zoltán – táncművész, koreográfus, Magyar Állami Népi Együttes
    • 2022-ben Harangozó-díjban részesült:
    • Barka Dávid – táncművész, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncos szólistája,
    • Jekli Zoltán – balettművész, magántáncos, a Győri Balett táncművésze,
    • Vági Bence – a Recirquel Újcirkusz Társulat alapítója, művészeti vezetője, koreográfusa

    A FÜLÖP VIKTOR TÁNCMŰVÉSZETI ÖSZTÖNDÍJ  

    • Kelemen Ágnes Anna – balettművész, Magyar Nemzeti Balett
    • Balogh Csongor – táncművész, Pécsi Balett
    • Bódi Bianka – táncművész, Inversedance I Fodor Zoltán Társulat
    • Kancsó Luca Janka – szabadúszó táncművész
    • Nyeste Adrienn – szabadúszó táncművész
    • Raj Martin – táncművész, Kecskemét City Balett, Badora Társulat
    • Safranka-Peti Zsófia – táncművész, művésztanár, Magyar Táncművészeti Egyetem
    • Mir Dávid Hessami – táncművész, táncpedagógus, koreográfus, Fitos Dezső Társulat, Aranysarkantyú-díjas
    • Tóth Alma – táncművész, Magyar Állami Népi Együttes, Zorándi Mária-díjas, Gyöngygalléros és Aranygyöngyös táncos
    • Dányi Viktória – szabadúszó táncművész, koreográfus
    • Kovács Márk Jenő – táncművész, táncpedagógus, Duna Művészegyüttes
    • Sáfrán Balázs – táncművész, táncpedagógus, Duna Művészegyüttes, Junior Prima Díjas, Ezüstpitykés és Aranysarkantyús táncos